Întâlnește-te la ceai cu un profesionist

Dacă eşti un student interesat de evenimente de carieră, Centrul de Informare Profesională, Orientare în Carieră și Plasament din cadrul Departamentului Servicii pentru Studenți și Absolvenți (DSSA din UAIC), te invită miercuri, 22 februarie 2017, La ceai cu un profesionist!

În deschiderea evenimentului, la ora 16.00, membrii Coralei „Universitas”, vor susține un recital în fața tuturor participanților, urmând ca de la ora 17.00 să înceapă în mod efectiv evenimentul. Locul de desfășurare a acestuia este Librăria Orest Tafrali, situată în Corpul A al Universităţii „Alexandru Ioan Cuza” din Iași. În cazul în care nu cunoşti locaţia, ţi-am pregătit o hartă ajutătoare la finalul articolului.

Proiectele derulate de CIPO – parte a Departamentului Servicii pentru Studenți și Absolvenți din UAIC – în ultimii ani au scos în evidenţă atât nevoia studenţilor de a intra în contact cu specialişti din diferite domenii de activitate, de a le cunoaşte poveştile de succes, cât şi dorinţa foştilor studenţi ai Universităţii de a dărui din experienţa lor, într-un cadru mai puţin formal. Așadar, evenimentul „La ceai cu un profesionist” facilitează întâlnirea studenților cu profesioniști din domeniile lor de studiu printr-o metodă specifică educației nonformale.

Profesioniștii cu care vei sta la un ceai în cadrul acestei ediții sunt amintiți mai jos, iar poveștile acestora vi se vor dezvălui treptat, zilele următoare.

Mirabela MIRON – Președinte AVISSO Iași

Nicoleta HRIȚCU –  Moldoveanca de la Cuptorul Moldovencei

Andrei GHEORGHIȚĂ – Owner FIKA

Andrei POSTOLACHE – Co-Founder & Trainer at Introspecials

Pentru înscrieri, accesează următorul link și completează formularul: http://bit.ly/CeaiCuProfesionisti2

Nu uita să dai Like, Love and Share și paginii noastre de facebook unde te așteptăm cu nenumărate alte oportunități de dezvoltare personală și carieră: facebook.com/DSSAdinUAIC

Așa ajungi în Librăria Orest Tafrali din Corpul A al Universității „Alexandru Ioan Cuza” din Iași.