Traininguri

Organizăm și susținem traininguri gratuite pentru dezvoltarea competenţelor şi aptitudinilor care îţi cresc şansele pe piaţa muncii:

• Autocunoaștere
  • Bune maniere
  • Cum să comunici cu Universitatea
  • Cum să vorbești despre știință pe înțelesul tuturor (pentru doctoranzi)
  • CV și scrisoare de motivație
  • Decizii de carieră
  • Dicție
  • Doctorat 1.0
  • Interviu de angajare
  • Luarea deciziilor
  • Managementul stresului
  • Managementul timpului
  • Resurse IT utile în studenție
  • Stil de învățare
  • Susținerea de prezentări
  • Tipuri de inteligențe

Trainingurile sunt anunțate pe pagina noastră de Facebook. Pentru a nu rata nici unul, urmărește pe https://www.facebook.com/servicii.studentiUAIC/ calendarul actualizat al evenimentelor.

Alex

Toate training-urile sunt adresate in mod EXCLUSIV studentilor ? Sunt angajat la uaic si m-ar interesa niste cursuri de formare, se pot face si pentru noi ?

Irina

Trainingurile organizate de către echipa CIPO sunt adresate viitorilor studenți la Cuza (elevilor de liceu), studenților și absolvenților Universității :).

Vom organiza însă în viitorul apropiat și traininguri pentru angajații UAIC. Ce temă / teme v-ar interesa?