Traininguri

2012

• Workshopurile ”Start în carieră” și ”Ce înseamnă să fii student”, în cadrul evenimentului ”Bun venit la UAIC”, 1 octombrie 2012.
  • Training-urile „Cum să scrii un CV” și „CV Clinic”, în cadrul evenimentului „Primul pas în carieră”, 1 iulie 2012.
  • Training “Introducere în managementul proiectelor”, 24 mai 2012.
  • Sesiune de workshop-uri pentru voluntarii CIPO, între 15.02 și 27.03, la care s-au abordat următoarele teme: monitorizare media, redactarea textelor pentru mediul online, inițiere în utilizarea platformei WordPress, folosirea Google Forms și a altor instrumente Google în activități specifice de PR, realizarea de afișe cu ajutorul Microsoft Publisher.

• Training de lucru în echipă pentru membrii Teris, 5 decembrie 2011;
  • Workshop de managementul carierei pentru voluntarii CIPO, 18 decembrie 2011;
  • Seminar de scriere academică, în cadrul Zenf, 16 noiembrie 2011;
  • Workshop de orientare în carieră, în cadrul Zenf, 16 noiembrie 2011;
  • Workshop de orientare în carieră ”Alege informat” pentru elevii din clasele a XII-a de la Liceul ”Alexandru Ioan Cuza” din Iași, 26 – 27 octombrie 2011;
  • Workshop “Ce înseamnă să fii student”, desfășurat în cadrul evenimentului ”Bun venit la UAIC!”, 3 octombrie 2011;
  • Workshop (de inițiere, cunoaștere și lucru în echipă) cu internii CIPO, 12 iulie 2011;
  • Workshop cu angajatorii despre așteptările acestora de la absolvenți, 23 iunie 2011;
  • Workshopuri de orientare în carieră pentru liceeni, în cadrul Zilelor Porților Deschise la UAIC, 15 -17 aprilie 2011;
  • Teambuilding cu voluntarii CIPO, 29 martie 2011;
  • Training de managementul carierei cu membrii ASII, 11 – 13 ianuarie 2011;
Alex

Toate training-urile sunt adresate in mod EXCLUSIV studentilor ? Sunt angajat la uaic si m-ar interesa niste cursuri de formare, se pot face si pentru noi ?

Irina

Trainingurile organizate de către echipa CIPO sunt adresate viitorilor studenți la Cuza (elevilor de liceu), studenților și absolvenților Universității :).

Vom organiza însă în viitorul apropiat și traininguri pentru angajații UAIC. Ce temă / teme v-ar interesa?