La ceai cu un profesionist

Proiectele derulate în ultimii ani de Centrul de Informare Profesională, Orientare în Carieră și Plasament (CIPO) – parte a Departamentului Servicii pentru Studenți și Absolvenți din UAIC – au scos în evidenţă atât nevoia studenţilor de a intra în contact cu specialişti din diferite domenii de activitate și de a le cunoaşte poveştile de succes, cât şi dorinţa foştilor studenţi ai Universităţii de a dărui din experienţa lor, într-un cadru mai puţin formal. Așadar, evenimentul „La un ceai cu un profesionist” are rolul de a facilita întâlnirea studenților cu profesioniști din domeniile lor de studiu printr-o metodă specifică educației nonformale.

Ediția a VII-a s-a desfășurat pe 23 mai 2018. Poți citi mai multe informații despre această ediție AICI

Ediția a VI-a s-a desfășurat pe 25 octombrie 2017. Poți citi mai multe informații despre această ediție AICI.

Ediția a V-a s-a desfășurat pe 31 mai 2017. Poți citi mai multe informații despre această ediție AICI.

Ediția a IV-a s-a desfășurat pe 26 aprilie 2017. Poți citi mai multe informații despre această ediție AICI.

Ediția a III-a s-a desfășurat pe 29 martie 2017. Poți citi mai multe informații despre această ediție AICI.

Ediția a II-a s-a desfășurat pe 22 februarie 2017. Poți citi mai multe informații despre această ediție AICI.

Debutul acestui eveniment a avut loc pe data de 23 noiembrie 2016. Mai multe detalii puteți găsi AICI.