La ceai cu un profesionist

Proiectele derulate în ultimii ani de CServiciul pentru Studenți, Orientare în Carieră, Inserție Profesională și Alumni din cadrul UAIC au scos în evidenţă atât nevoia studenţilor de a intra în contact cu specialişti din diferite domenii de activitate și de a le cunoaşte poveştile de succes, cât şi dorinţa foştilor studenţi ai Universităţii de a dărui din experienţa lor, într-un cadru mai puţin formal. Așadar, evenimentul „La un ceai cu un profesionist” are rolul de a facilita întâlnirea studenților cu profesioniști din domeniile lor de studiu printr-o metodă specifică educației nonformale.

Ediția a VIII-a s-a desfășurat pe 11 octombrie 2018. Poți citi mai multe informații despre această ediție AICI

Ediția a VII-a s-a desfășurat pe 23 mai 2018. Poți citi mai multe informații despre această ediție AICI

Ediția a VI-a s-a desfășurat pe 25 octombrie 2017. Poți citi mai multe informații despre această ediție AICI.

Ediția a V-a s-a desfășurat pe 31 mai 2017. Poți citi mai multe informații despre această ediție AICI.

Ediția a IV-a s-a desfășurat pe 26 aprilie 2017. Poți citi mai multe informații despre această ediție AICI.

Ediția a III-a s-a desfășurat pe 29 martie 2017. Poți citi mai multe informații despre această ediție AICI.

Ediția a II-a s-a desfășurat pe 22 februarie 2017. Poți citi mai multe informații despre această ediție AICI.

Debutul acestui eveniment a avut loc pe data de 23 noiembrie 2016. Mai multe detalii puteți găsi AICI.