Bursa locurilor de muncă

Data și locația desfășurării: 23 iunie 2011, Sala Pașilor Pierduți;

Participanți: aprox. 500 de participanți (studenți și absolvenți);

Descriere:

• în funcție de domeniul de studiu, studenții au putut participa la două workshop-uri organizate, la care au fost prezenți angajatori din diferite domenii de activitate;
  • evenimentul a găzduit 20 de standuri (19 organizații + CIPO).

Scop:

• facilitarea accesului pe piața muncii a studenților și absolvenților de la UAIC;
  • evenimentul a reunit firme, instituţii şi organizaţii apropiate domeniilor de studiu de la UAIC, care au făcut angajări, oferă stagii de practică sau doresc să îşi completeze baza de date cu studenţi şi absolvenţi interesaţi.

Rezultate:

• 550 de aplicații depuse (cu precizarea că unele organizații urmează să colecteze mai departe CV-uri online);
  • feedback-uri pozitive de la reprezentanții organizațiilor participante.

Galerie foto: fotografii de la evenimentul Bursa locurilor de muncă

Eveniment desfăşurat în cadrul proiectului “Stagii de pregătire practică şi activităţi de stimulare a inserţiei pe piaţa muncii pentru studenţi şi absolvenţi”, cofinanţat din Fondul Social European prin Programul Operaţional Sectorial Dezvoltarea Resurselor Umane 2007-2013.