Întâlnește-te la ceai cu un profesionist

Dacă eşti un student interesat de evenimente de carieră, Serviciul pentru Studenți, Orientare în Carieră, Inserție Profesională și Alumni din cadrul UAIC, te invită Miercuri, 27 Martie 2019, La ceai cu un profesionist!

Evenimentul va începe cu un recital susținut de Corala Universitas ce aparține UAIC la ora 17.00 și se va desfăşura în Librăria Orest Tafrali, situată în Corpul A al Universităţii „Alexandru Ioan Cuza” din Iași. În cazul în care nu cunoşti locaţia, ţi-am pregătit o hartă ajutătoare la finalul articolului.

Proiectele derulate în ultimii ani de Serviciul pentru Studenți, Orientare în Carieră, Inserție Profesională și Alumni din UAIC au scos în evidenţă atât nevoia studenţilor de a intra în contact cu specialişti din diferite domenii de activitate, de a le cunoaşte poveştile de succes, cât şi dorinţa foştilor studenţi ai Universităţii de a dărui din experienţa lor, într-un cadru mai puţin formal. Așadar, evenimentul „La un ceai cu un profesionist” facilitează întâlnirea studenților cu profesioniști din domeniile lor de studiu printr-o metodă specifică educației nonformale.

Profesioniștii cu care vei sta la un ceai în cadrul acestei ediții sunt amintiți mai jos, iar poveștile acestora vor apărea treptat zilele următoare și pot fi citite dacă accesezi linkurile:

Alexandru NEGURICI – Co-Fondator, YTranslations
Patricia BERTEA – CEO, Brandweb Design
Dan ZAHARIA – Senior Consultant, Extind Management
Dana GHINEȚ – Antreprenor

Pentru înscrieri, accesează următorul link și completează formularul: bit.ly/formslaceai10

Nu uita să dai Like, Love and Share și paginii noastre de facebook unde te așteptăm cu nenumărate alte oportunități de dezvoltare personală și carieră: facebook.com/servicii.studentiUAIC