Atelier: Învață să spui DA – Carmen Elena MANEA

Luni, 13 Noiembrie, ora 11.00 – 12.00, Atelier: Învață să spui DA

Carmen Elena MANEA
Freelancer, antreprenor, barista, yogin, meditator Vipassana, PR la Școala Moldovenească de Cafea, în curând la Bistro La Noi și instructor de yoga

Sunt o optimistă convinsă, foarte energică, orientată spre activități care să-mi pună la încercare creativitatea.

Voi vorbi despre mine în raport cu activitățile mele recente și astfel vei înțelege cine sunt: îmi place să merg cu bicicleta cât de des, cât de mult; iubesc animalele motiv pentru care aloc timp și atenție celor 2 câini pe care îi găzduiesc (căci nu-i „dețin”, nu le sunt stăpână, ci prietenă), prepar cafea cu entuziasm și vorbesc tuturor despre ea (de aceea și scoala de cafea din Iași), cochetez cu design-ul și mă mândresc cu o serie de logo-uri create, pun la cale evenimente pentru oamenii cu care lucrez, predau yoga, meditez zilnic și, cu entuziasm, ori de câte ori am ocazia, sunt dulgher și zugrav. Pe scurt, sunt Carmen, am 30 de ani și în urmă cu câțiva ani eram studentă aici, în Iași, la Facultatea de Filosofie.

ÎNSCRIE-TE LA ACTIVITĂȚILE DIN CADRUL EVENIMENTULUI „ZILELE CARIEREI UAIC” – 2017:
bit.ly/ZileleCariereiUAIC2017