Ediția a XVII-a – Biblioteca Vie

Miercuri, 24 februarie 2016, la Librăria Orest Tafrali din corpul A al Universității „Alexandru Ioan Cuza“ din Iași, studenții UAIC s-au întâlnit și au discutat față în față cu profesioniști, în cadrul unui eveniment tip „Biblioteca Vie” (metodă de educație nonformală), organizat de echipa Centrului de Carieră din cadrul Departamentului Servicii pentru Studenți și Absolvenți din Universitatea „Alexandru Ioan Cuza” din Iași.

În deschidere, membrii Coralei „Universitas” au susținut un moment artistic de excepție în fața tuturor participanților.

Profesioniștii invitați (poveștile acestora pot fi citite accesând linkurile atașate numelor de mai jos), deveniți ”cărți” în Biblioteca vie, au fost:

Cecilia HARIP – Psiholog, coordonator grădinița Tesori. Asociația TIM Educație Iași.

Dorina LIVADARU – Manager de Resurse Umane, Information Business Consulting.

(Nistor) George NISIOIU – Director de creație la INNERPRIDE CREATIVE STRATEGY – agenție de branding.

Manuel ȘUBREDU – Inginer de sistem la Amazon Development Center Iași.

Fotografiile de la eveniment pot fi găsite pe pagina noastră de Facebook.