Ediția a XV-a – Biblioteca Vie

Miercuri, 18 noiembrie 2015, la Librăria Orest Tafrali din corpul A al Universității „Alexandru Ioan Cuza“ din Iași, studenții UAIC s-au întâlnit și au discutat față în față cu profesioniști, în cadrul unui eveniment tip „Biblioteca Vie“ (metodă de educație nonformală), organizat de echipa Centrului de Carieră al Universității “Alexandru Ioan Cuza” din Iași.

Profesioniștii invitați (poveștile acestora pot fi citite accesând linkurile atașate numelor de mai jos), deveniți ”cărți” în Biblioteca vie, au fost:

Carmen Teodorescu – Manager Finance & Control, Centric IT Solutions.

Dan Zaharia  Senior Leasing Consultant, Extind (www.danzaharia.biz).

Dragoș Cogean – Software Development Manager, Centric IT Solutions.

Marius Lupu – TREC Site Leader, la TiVo Europe.

Fotografiile de la eveniment pot fi găsite pe pagina noastră de Facebook: http://www.facebook.com/cipouaic.