Ediția a XIV-a – Biblioteca Vie

Miercuri, 29 aprilie 2015, la Librăria Orest Tafrali din corpul A al Universității ”Alexandru Ioan Cuza” din Iași, studenții UAIC s-au întâlnit și au discutat față în față cu profesioniști, în cadrul unui eveniment tip “Biblioteca Vie” (metodă de educație nonformală), organizat de echipa Centrului de Carieră al Universității “Alexandru Ioan Cuza” din Iași.

Profesioniștii invitați (poveștile acestora pot fi citite accesând linkurile atașate numelor de mai jos), deveniți ”cărți” în Biblioteca vie, au fost:

Arhim. Hrisostom Rădășanu – Consilier educațional – Arhiepiscopia Iașilor.

Pr. Felix Roca – Responsabil al Oficiului pentru Pastorația Tineretului – Episcopia Romano – Catolică Iași.

Prof. univ. dr. pr. Emil Dumea – Decan al Facultăţii de Teologie Romano – Catolică, UAIC Iași.

Fotografiile de la eveniment vor fi postate pe pagina noastră de Facebook: http://www.facebook.com/cipouaic.