Ediția a XIII-a – Biblioteca Vie

Miercuri, 4 martie 2015, la Librăria Orest Tafrali din corpul A al Universității ”Alexandru Ioan Cuza” din Iași, studenții UAIC s-au întâlnit și au discutat față în față cu profesioniști, în cadrul unui eveniment tip “Biblioteca Vie” (metodă de educație nonformală), organizat de echipa Centrului de Carieră al Universității “Alexandru Ioan Cuza” din Iași.

Profesioniștii invitați (poveștile acestora pot fi citite accesând linkurile atașate numelor de mai jos), deveniți ”cărți” în Biblioteca vie, au fost:

Adriana Prodan – Director Școala Doctorală de Economie și Administrarea Afacerilor, Iași.

Bianca-Maria Năstase  Profesor învățământ primar, Școala Varlaam Mitropolitul, Iași.

Carmen Crețu  Prorector pentru activităţi studenţeşti şi parteneriate cu mediul economic şi sectorul public, UAIC Iași.

Catrinel Zaharia – Senior Business Consultant, compania Extind Management.

Diana Teodorescu – Psihoterapeut specializat în terapii cognitiv comportamentale, cadru didactic universitar asociat, trainer, Centrul de Servicii Psihologice Integrate Psychology Center.

Fotografiile de la eveniment pot fi găsite pe pagina noastră de Facebook: http://www.facebook.com/cipouaic.