Înscrieri la Cursul intensiv de formare traducători

Daca ești student sau absolvent al Facultății de Litere și îți dorești o carieră în domeniul traducerilor, te poți înscrie la Cursul intensiv de formare pentru traducătorii de limba engleză, italiană, spaniolă, franceză și germană, organizat de Centrul de traduceri ACTA.DOC.

Acesta va avea loc în perioada 1 – 2 octombrie 2014 și se va desfășura, pe parcursul celor două zile, în intervalul orar 9.00 – 13:00, în clădirea Mercury Business Center (Sos. Națională nr. 15).

Înscrierile se fac până vineri, 31 octombrie 2014, prin e-mail, la adresa actadoc@yahoo.com, sau la sediile ACTA.DOC (Str. A. Lapusneanu nr. 24 – 0232/256309 | Str. Sf. Lazar nr. 15 – 0232/249288 | Str. C. Negri nr. 2-4 (Tg. Cucu) – 0232/216104).

Locurile sunt limitate la 15, iar costul celor două zile de curs este de 400 de lei, TVA inclus / persoană. Dacă te înscrii până pe 28 octombrie, vei plăti 300 de lei / persoană. Pentru a putea participa, taxa trebuie achitată integral la unul dintre sediile ACTA.DOC. De asemenea, cursanții trebuie să dispună de un laptop personal.

Formator:

• Irina Vasilescu, director al Centrului de traduceri ACTA.DOC și traducător autorizat de Ministerul de Justiție pentru limbile engleză – spaniolă – franceză  romana, cu o experientă de 12 ani.

De ce să participi la curs?

• vei dobândi cunoștine practice pentru traduceri juridice autorizate și traduceri care nu necesită autorizare;
  • vei învăța noțiuni de marketing și deontologie;
  • vei avea acces la resurse online pentru traducători profesioniști;
  • vei învăța noțiuni elementare despre forma juridică de organizare a unui traducător;
  • vei obține modele standard ale celor mai frecvente forme de traduceri.