Aplică la Young Leaders Club – Finance 2014

În perioada 8 – 17 august 2014 va avea loc a 8-a ediție a evenimentului Young Leaders Club – Finance, sub înaltul patronaj al Băncii MondialeAcesta se va desfășura la Sibiu și va reuni, pe lângă reprezentanții Băncii Mondiale, vorbitori de top ca:

• Peter McCarthy, Vicepreședinte al JP Morgan New York,
  • Petru Vaduva, CEO Transgaz,
  • Titus Bocseri, șeful diviziei de consultanță pe asigurări la Carlisle Gallagher Consulting și profesor la Columbia University.

Organizatorii YLC Finance spun că participanții vor avea ocazia nu doar să vorbească cu traderi de top de pe Wall- Street, ci să ajungă să fie chiar ei unul dintre ei.

Young Leaders Club – Finance este singura școală de vară din România care folosește, încă de la înființare, metoda de predare de la Harvard Business School, bazată pe studii de caz. Printre altele, anul acesta se vor discuta noile politici macroeconomice care guvernează UE, scena industriei financiare în SUA după o perioadă de aparentă creștere precedată de criză, strategii de investiții în actualele și viitoarele condiții ale piețelor financiare și multe altele.

Programul culminează cu un examen, respectiv Bloomberg Assessment Test, care oferă participanților o certificare internațională a cunoștințelor lor și îi introduce într-o rețea de peste 100 000 de tineri pasionați de finanțe și peste 750 de angajatori.

Toate informațiile despre datele programului, deadline-uri de aplicare, taxa de participare, cursuri, activități și multe altele sunt disponibile pe site-ul oficial al evenimentului: www.youngleadersclub.org/finance.