Internship pentru studenţii şi absolvenţii pasionaţi de limbi străine

În perioada 3 iulie – 15 septembrie 2014, Acta.Doc, firmă de traducere şi interpretare cu 12 ani de exprienţă în domeniu, organizează un internship adresat studenților și absolvenților pasionaţi de limbi străine.

Astfel, dacă te numeri printre ei şi doreşti să îţi formezi o carieră în domeniu sau pur şi simplu vrei să îţi dezvolţi pasiunea într-un cadru profesionist, poţi aplica trimiţând CV-ul, împreună cu o scrisoare de intenţie, pe adresa actadoc@yahoo.com până pe 30 iunie 2014. Ulterior vei fi contactat pentru un interviu.

Vor fi selectaţi 5 tineri entuziaşti care ştiu cel puţin o limbă străină şi care timp de trei luni vor avea ocazia să intre în contact cu peste 35 de graiuri din jurul lumii.

De ce să aplici pentru acest internship?

• pentru oportunitatea de a-ţi pregăti o carieră internaţională de traducător autorizat;
  • pentru a învăţa  rapid şi corect cum se face o traducere de calitate;
  • pentru a vedea cum se desfăşoară şi care sunt cerinţele pentru o interpretare corectă;
  • pentru a intra în contact cu procedurile de vizare, legalizare şi supralegalizare/apostilare legale pentru acte şi documente.

Printre responsabilităţile postului se numără activităţile de secretariat, relaţii cu publicul, traduceri şi servicii conexe.