Atelier IV: Public Speaking

Ora 17.00 – Atelier IV: PUBLIC SPEAKING

Moderator: Gabriela Zboiu – Președinte Toastmasters Iași

În ultimii 11 ani am fost antreprenor și manager. Din 2006 am început pregătirea și activitatea în zona de Relații Umane și Comunicare, Psihoterapie Sistemică, NLP – Programare Neuro-Lingvistică și Coaching. Sunt Președinte Toastmasters Iasi, Colaborator pe Programe de Dezvoltare Personală cu PsiHolistArt în Iași, Lector, Trainer și Psihoterapeut. Am pregătire post-universitară în Teaching in Higher Education Induction Programme – University of Wales, United Kingdom, Master Degree in Human Relations and Communication – Iași, România și sunt licențiată în Medicină Generalaă la UMF “GR. T. POPA” Iași. Ca și activitate profesională, am o firmă de Consultanță și Coaching, fiind interesată atât de coachingul individual cât și de coachingul de echipă, clienții mei provenind mai ales din zona business.

Descriere atelier:

• Mergi la un Interviu?

• Vrei să îți Convingi Șeful sau Colegii că ai un Proiect Extraordinar?

• Îți Dorești să Fii Relaxat Atunci când Vorbești în Public?

Vei afla:

1. Cum să-ți folosești Vocea, ce Viteză și ce Ritm este indicat să folosești.

2. Cum Tăcerea poate fi de Aur și cât de importante sunt Pauzele.

3. Cum să creezi o Schimbare asftel încât Publicul să ia Decizii pe loc.

4. Cum să ai cea mai potrivită Postură și cât de utilă este o Respirație Corectă.

5. Cât de important este Contactul Vizual.

6. Cum să Captezi Atenția Publicului și cum Influențezi Oamenii.

7. De ce Gesturile și Mișcările îți Cresc Șansele de Reușită.