Atelier I: Descoperă-ți punctele tari (și folosește-le în carieră)!

Ora 09.30 – Atelier I: Descoperă-ți punctele tari (și folosește-le în carieră)!

Moderator: Irina Șubredu – consilier în carieră – Centrul de Carieră CIPO – Universitatea Alexandru Ioan Cuza din Iași

Mă numesc Irina şi sunt consilier în carieră la Centrul de Carieră al Universității Alexandru Ioan Cuza din Iași. Susţin traininguri, workshopuri și sesiuni de dezvoltare personală pe teme ca: orientarea în carieră, lucru în echipă, dezvoltarea abilităţilor de comunicare, Psihologia Pozitivă, Life Diagnostic & Design.

Sunt pasionată de studiile despre fericire și de rezultatele celor mai recente cercetări în domenii precum neuroștiințele cognitive, psihologia evoluționistă sau economia comportamentală.

Descriere atelier: În cadrul acestui atelier vom face cunoștință cu unul dintre cele mai noi curente în psihologie și vom afla cum ne poate ajuta el să avem o carieră plină de satisfacții și o viață cu sens.

Ce vom discuta:

• Psihologia Pozitivă este psihologia pentru oameni sănătoși!
  • Modelul trăsăturilor pozitive de caracter: care sunt ele și pe care le avem noi?
  • Cum putem să ne dezvoltăm trăsăturile pozitive de caracter.
  • Cum afli ce profesie ți se potrivește.