Ediția a VIII-a – Biblioteca Vie

Miercuri, 25 aprilie 2013, la Librăria Orest Tafrali din corpul A al Universității ”Alexandru Ioan Cuza” din Iași, studenții UAIC s-au întâlnit și au discutat față în față cu profesioniști, în cadrul unui eveniment tip “Biblioteca Vie” (metodă de educație nonformală), organizat de echipa Centrului de Carieră al Universității “Alexandru Ioan Cuza” din Iași.

Profesioniștii invitați (poveștile acestora pot fi citite accesând linkurile atașate numelor de mai jos), deveniți ”cărți” în Biblioteca vie, au fost:

• Alina Niculiță – profesor psihopedagog, manager RE-MIND Center Iaşi, Centru educaţional pentru copii, trainer acreditat Mind Lab și Clever Children;
  • Carmen Ghercă – Preşedinte, Asociația Naţională pentru Copii şi Adulţii cu Autism din România – filiala Iaşi;
  • Liviu Maha – Lector universitar doctor, Departamentul de Economie şi Relaţii Internaţionale, Facultatea de Economie şi Administrarea Afacerilor, Universitatea “Alexandru Ioan Cuza” din Iasi;
  • Traian Luca – Director general Gemini CAD Systems S.R.L

Fotografiile de la eveniment pot fi găsite pe pagina noastră de Facebook: http://www.facebook.com/cipouaic.