Poveste. De Diana Mihalcea

În cei peste 10 ani de experiență în presă scrisă și audio vizuală, m-am specializat pe jurnalism economic. Am început cariera în anul 2000, la un cotidian local, pentru ca ulterior să experimentez emoția radioului și a televiziunii. Am fost corespondent local pentru mai multe publicații economice și colaborator în cadrul mai multor proiecte de relații publice.

Sunt licențiată a Facultății de Economie și Administrarea Afacerilor, iar recent am dobândit titlul de doctor în domeniul economic, specializarea „Finanțe”.

Începând de anul trecut, m-am alăturat echipei Digi 24 Iași în calitate de redactor-prezentator. Realizez aici emisiunea „Recrutat în Iași”, un talk-show despre performanță și despre oportunitățile profesionale din regiune.

Cred că fiecare parcurs, profesional sau personal, este perfectibil. Şi cred că niciodată nu trebuie să renunţi să încerci, pentru că „nu sunt pierdute decât acele bătălii pe care nu le începi niciodată”.