Câștigă experiență înainte de absolvire

The Paypers, o sursă informațională de top în ceea ce privește domeniul ”global payment”, oferă oportunități de internship pentru doi studenți talentați, vorbitori de limba engleză la nivel avansat. Facultatea de Litere este un criteriu eliminatoriu.

Responsabilități:

• Scriere de conținut: transcrierea interviurilor, căutarea de noi știri, etc.
  • Task-uri ce țin de domeniul Relațiilor Publice, cum ar fi: menținerea unei comunicări constante prin intermediul e-mail-ului sau în mod direct.
  • Research (update în listele cu contacte, căutarea de noi evenimente care pot fi postate pe website, etc.).

Stagiile de practică se desfășoară pe o perioadă de trei luni. Dacă ești interesat și te încadrezi în cerințe, trimite CV-ul și scrisoarea de motivație, în limba engleză, la adresa: adriana@thepaypers.com, până pe data de 15 aprilie 2013.