Ediția a VI-a – Biblioteca Vie

Miercuri, 12 decembrie 2012, la Librăria Orest Tafrali din corpul A al Universității ”Alexandru Ioan Cuza” din Iași, studenții UAIC s-au întâlnit și au discutat față în față cu profesioniști, în cadrul unui eveniment tip “Biblioteca Vie” (metodă de educație nonformală), organizat de echipa Centrului de Carieră al Universității “Alexandru Ioan Cuza” din Iași.

Profesioniștii invitați (poveștile acestora pot fi citite accesând linkurile atașate numelor de mai jos), deveniți ”cărți” în Biblioteca vie, au fost:

• Emanuel Martoncă – Managing Director, ThinSlices
  • Claudiu Florea  Managing Partner, Wunderkid
  • Cosmin Vaman – Redactor promovare la Departamentul de Marketing Educaţional al Universităţii “Alexandru Ioan Cuza” din Iaşi, Artist
  • Adrian Cantemir – Psihoterapeut și Psihiatru, Universitatea de Medicină și Farmacie ”Grigore T. Popa” din Iași și Spitalul Clinic de Psihiatrie ”Socola” din Iași
  • Marius Lupu – Director punct de lucru Iaşi, Continental Automotive România

Fotografiile de la eveniment pot fi găsite pe pagina noastră de Facebook: http://www.facebook.com/cipouaic.