Alătură-te spiridușilor lui Moș Crăciun și adu bucurie unui copil!

De doi ani de zile, o echipă de angajați, studenți și voluntari inimoși ai Centrului de Carieră de la UAIC se transformă pentru o zi în spiriduși și creează felicitări vesele și obiecte colorate pentru copiii unei școli primare din Corbu, județul Harghita. Acești copii îl așteaptă și anul acesta pe “Moș Crăciun de la Iași”.

Intră și tu în echipa aducătorilor de bucurii pentru ei!

Te invităm să te alături campaniei ”Crăciun cu suflet de copil” până pe 16 decembrie 2012. În Librăria Cărturești din Palas Mall te așteaptă o cutie special amenajată pentru darurile tale!

Un caiet cu coperți colorate, o ascuțitoare sau o cutie de culori le poate face școala mai plăcută.

O carte de povești le va deschide uși spre lumi nebănuite.

O cutie cu plastilină îi va lăsa să construiască o lume întreagă.

O jucărie îi va încuraja să-și folosească imaginația.

De un joc logic sau de un atlas se poate bucura o clasă, nu doar un singur copil.

Noi promitem să adăugăm și anul acesta felicitări personalizate cu mesaje scrise de mână, flori de origami și cutiuțe magice pentru dorințe.

P.S. Dacă dorești poze cu copiii care au primit darul tău, lasă o adresă de email unde să te putem contacta.

(Pentru mai multe detalii, contacteaza-ne la adresa cipo@uaic.ro.)