Ediţia a V-a – Biblioteca Vie

Miercuri, 7 noiembrie 2012, la Librăria Orest Tafrali din corpul A al Universității ”Alexandru Ioan Cuza” din Iași, studenții UAIC s-au întâlnit și au discutat față în față cu profesioniști, în cadrul unui eveniment tip “Biblioteca Vie” (metodă de educație nonformală), organizat de echipa Centrului de Carieră al Universității “Alexandru Ioan Cuza” din Iași. Această ediţie a făcut parte din cadrul “Zilelor Carierei UAIC” 2012.

Profesioniștii invitați (poveștile acestora pot fi citite accesând linkurile atașate numelor de mai jos), deveniți ”cărți” în Biblioteca vie, au fost:

• Maura Anghel – Coordonator editorial al revistei Glare, prima revistă quality lansată la Iaşi
  • Diana Păiuş  Manager Zonal în cadrul Fundaţiei Serviciilor Sociale Bethany, membru în consiliul director al Federaţiei VOLUM
  • Crina Penteleychuk – Fondator şi trainer CRILIA, Preşedinte Training People Association
  • Ştefan Teişanu – Antreprenor, Fapte.

Fotografiile de la eveniment pot fi găsite pe pagina noastră de Facebook: http://www.facebook.com/cipouaic.