Prezentare: ”Oportunitățile de studiu în străinătate – un click pentru dezvoltarea personală”

EDMUNDO este un serviciu gratuit ce oferă tinerilor români informații, consiliere și asistență pentru admiterea la instituții de învățământ superior din Europa, SUA și Canada. Consilierii EDMUNDO te pot ajuta cu informații despre studii universitare și post-universitare în Marea Britanie, Danemarca și Grecia, consiliere pentru selecția programelor la care poți aplica, asistență pentru întocmirea aplicațiilor (formulare, eseuri, CV-uri, recomandări), soluții de finanțare parțială sau totală pentru costul studiilor.

Luni, 05 noiembrie 2012, ora 14:00, în Aula Magna ”Mihai Eminescu”, UAIC

sau accesează link-ul:

Dumea Ionela

Buna seara! as vrea sa stiu cand vom afla daca am fost admisi sau nu la unul din atelierele organizate? Va multumesc anticipat.

Irina

Ionela, îți mulțumim pentru interes!

Principiul înscrierilor este primul venit, primul servit. Când se ocupă locurile, se închid înscrierile. Dacă te-ai înscris, vei primi în scurt timp un e-mail cu detalii privind locația.