Cariere în online – carusel

Te invităm să vorbim despre cariere în online în 3 ateliere de câte 40 de minute.

Vei afla ce se ascunde în spatele denumirilor complicate pe care le întâlnim atunci când lucrăm în online, ce fel de activități poți desfășura și ce cunoștințe prespun aceastea și, nu în ultimul rând, dacă este valabilă legea compensației și în online.

Metoda caruselului este preluată din educația nonformală și presupune existența mai multor puncte fixe în care se desfășoară ateliere de durată egală, puncte prin care trec pe rând grupe cu un număr mic de participanți.

Vei face parte dintr-o grupă de maxim 15 studenți care vor trece prin toate cele 3 ateliere, în paralel cu participanții din alte 2 grupe. Astfel, vei putea adresa întrebări celor care țin atelierele și vei putea colabora cu ușurință cu ceilalți studenți din grupa ta.

Te așteaptă Ana-Maria Doboș, Ciprian Berescu și Ionuț Maxim, membri Oameni din Online, marți, 6 noiembrie, de la ora 18.00, în sala de lectură din Căminul C10, Codrescu.