Atelier I: “Career Informations Workshop”

La Centrul de Carieră ajung adesea absolvenți de facultate care se întreabă cu panică: “și acum încotro?”, “de ce n-am făcut mai multe în timpul facultății?” și alte lucruri la fel de neliniștitoare.

Se poate însă și să ajungi în acel punct relaxat, implicat, foarte bine conectat și pasionat de ceea ce faci. Vino la Career Informations Workshop să afli cum!

Career Informations este un workshop de 2 ore care își propune să te echipeze cu informații, tehnici și ponturi utile dacă vrei să pui primele cărămizi la temelia carierei tale cât ești încă student.

SUBIECTE:

• Cum să cauți inteligent informații de carieră;
  • Cum să alegi din marea de oportunități;
  • Cum să investești cu cap în propria ta educație și dezvoltare;
  • Cum să-ți creezi și menții o rețea de contacte profesionale;
  • Cum să faci toate acestea fără să neglijezi școala.

Desfășurare: Luni, 5 noiembrie 2012, ora 12:00, în Sala Ferdinand, corp A, UAIC

sau accesează link-ul: https://docs.google.com/spreadsheet/viewform?formkey=dE9OYWVKNzAxZFdPNUZ4d0pDb2pLNnc6MQ