Cunoaște mai bine povestea cărților de la Biblioteca Vie – Ediția a III-a!

Miercuri, 28 martie 2012, va avea loc a treia ediție a Bibliotecii Vii, dedicată studenților de la Facultățile de Biologie, Chimie și Fizică.

Cunoaște mai bine poveștile cărților de la această ediție:

Alexandru Cecal – Profesor Doctor Em. în cadrul Facultăţii de Chimie, Universitatea “Alexandru Ioan Cuza” din Iași.

Diana Mihaela Găşpărel – Comisar regional Garda Naţională de Mediu – Comisariatul Regional Suceava.

Diamanda Toni Leahu – Profesor Fizică, Şcoala „George Călinescu” Iași, formator naţional de profesori, formator naţional pentru gândire critică, profesor metodist la Casa Corpului  Didactic „Spiru Haret” Iași, pensionară (2011).

Nicoleta Lupu – Doctor în Fizică, Director General al Instititului Național de Cercetare – Dezvoltare pentru Fizică Tehnică – IFT Iași.

Georgeta Mihăilă – Pensionar, profesor asociat la Școala Postliceală „Grigore Ghica Vodă”.

Gheorghe Mustață – Profesor Doctor în cadrul Facultăţii de Biologie, Universitatea “Alexandru Ioan Cuza” din Iași.

Octavian Rusu – Şeful Departamentului de Comunicaţii Digitale, Director RoEduNet Iaşi Branch, Lector Catedra de Electricitate şi Fizică Electronică din cadrul Facultăţii de Fizică, Universitatea “Alexandru Ioan Cuza” din Iași.

Vasile Sorohan – profesor de chimie la Colegiul „Costache Negruzzi” Iaşi, inspector de specialitate la Inspectoratul Şcolar Judeţean Iaşi

Detalii despre eveniment și despre înscrieri sunt disponibile aici: